práve hráme:
skladba
relácia: relácia moderátor: moderátor pozri si celý program

 He said: „One day you´ll leave this world behind...“

 R.I.P. Avicii

 * 8. september 1989 † 20. apríl 2018

 

Umelec, DJ a producent, náš Tim Bergling, a.k.a. Avicii, zomrel v piatok popoludní v Maskate, v Ománe. Mal len 28 rokov.

Tim sa narodil vo švédskom Štokholme. Za svoje umelecké meno si zvolil názov Avīci alebo Avichi, čo je v budhizme pomenovanie pre najhlbšie peklo. Keď sa rozhodol posunúť svoju tvorbu verejnosti, registroval sa na MySpace a zistil, že užívateľ s rovnakým nickom už existuje. Preto si pridal ešte jedno „i“ a odvtedy vystupuje pod pseudonymom Avicii

Európsku slávu získal v roku 2010 piesňou „Seek Bromance“, ešte ako Tim Berg. Do popredia ho katapultoval song „Levels“, s ktorým v 2k11 dosiahol medzinárodný úspech. Americký raper Flo Rida zremixoval v tom istom roku Levels na taktiež celosvetový hit „Good Feeling“. V septembri 2013 vydal debutový štúdiový album „True“ s pesničkami „Wake me up“ či „Hey, brother“. So skupinou Coldplay spolupracoval na trháku hudobných rebríčkov „A sky full of stars“ v 2014.

Už v tom čase Tim bojoval so zdravím. V roku 2012 bol hospitalizovaný kvôli pankreatitíde. O rok na Ultra Festivale zrušil vystúpenie a v 2014 celé svoje turné pre odstránenie žlčníka a slepého čreva. Dôvodom zákroku bol údajne alkohol. Nakoniec sa v 2016 musel vystupovania vzdať, pretože mu to fyzický a psychický stav nedovolil.

Tešiť sme sa mohli na pripravovaný dokument TRUE STORIES o jeho živote, úspechu a tvorbe modernej elektronickej tanečnej hudby.

Úprimnú sústrasť vyjadrili aj jeho kolegovia a priatelia, a to Calvin Harris, Charlie Puth, DUA LIPA, Liam Payne, Zedd a ďalší – tiež verní fanúšikovia. Aviciiho rytmy nám všetkým budú  stále znieť v ušiach.

 

Who will now wake him up?

 

Autor: Mirsi

Foto: www.mixing.dj

 

RockTajm Najn Cafe Najn Tajm