práve hráme:
skladba
relácia: relácia moderátor: moderátor pozri si celý program

Ako každý rok, tak aj v tomto roku sa konala medzinárodná súťaž RadioRallye, ktorej sa samozrejme zúčastnilo aj IRŠ Technickej univerzity v Košiciach – Rádio 9. Tentoraz ju organizovalo žilinské IRŠ Rapeš. Množstvo mladých a perspektívnych študentov cestovalo z Čiech a rôznych kútov Slovenska, aby sa mohli zúčastniť tejto prehliadky tvorby internátnych rozhlasových štúdií.

RadioRallye 2017 sa konala od 29.marca do 2.apríla. Rádio 9 sa hneď v stredu vybralo vlakom do Žiliny. So sebou si nieslo kompletné „prenosné“ vysielacie štúdio, aby v kategórii Live vysielania mohlo podať čo najlepší výkon.

Vo štvrtok poobede bol pre všetkých účastníkov súťaže pripravený program – prehliadka mesta Žilina a návšteva podzemných katakomb. Po prehliadke mesta nasledovala prehliadka štúdia IRŠ Rapeš, kde malo prebiehať Live vysielanie a následne bol pripravený aj večerný program pre zúčastnené rádiá, kde sa mohli členovia jednotlivých rádií lepšie spoznať.

Piatok sa niesol v znamení opočúvania nahrávok. Už skoro ráno sa členovia IRŠ spolu so zástupcami českých a slovenských komerčných rádií stretli v kinosále internátu Veľký Diel a opočúvanie a hodnotenie nahrávok trvalo až do neskorého večera. Kategórie boli rôzne, cez rozhlasové hry, ukážky spravodajstva až po mixy známych pesničiek. Aj keď nám opočúvanie zabralo celý deň, nikto sa nesťažoval. V sále sa ozýval smiech, prekvapenie, nadšený potlesk poslucháčov a dokonca párkrát aj standing ovation.

Sobota bol asi ten najočakávanejší deň. V noci sa všetky rádiá pripravovali na živé vysielanie, ktoré malo trvať 15 minút. Našou témou bola samotná RadioRallye. Rádio 9 si vytiahlo poradové číslo 9, takže sme vysielali až o 17:10. Opäť sme sa stretli v kinosále a sledovali sme živé vysielanie na plátne. V sále bolo ticho a napätie. Poslucháči sa zmenili na divákov a ani nedýchali. Po našom vystúpení sa ozval veľký potlesk, ktorý neutíchal ani po pár minútach. Študenti z ostatných rádií pískali, výskali a niektorí sa dokonca aj postavili. Boli sme nadšení.

Radosť neutíchala ani v nedeľu, keď sme na oficiálnom vyhodnocovaní získali osem diplomov – šesť 1.miest a dve špeciálne ocenenia. Najväčšiu radosť sme mali zo živého vysielania, keďže sme za neho tiež boli ocenení prvým miestom! Ceny nám odovzdal pán Ľuboš Kasala z RTVS. Úplným víťazom RadioRallye sa stalo košické rádio Univerzity Pavla Jozefa Šafárika ŠtuRKO. Dôležité je, že hlavná cena opäť cestovala do Košíc.

 

My sa však už tešíme na ďalší ročník súťaže RadioRallye, ktorú bude budúci rok hostiť prešovské Rádio PaF.

Autori: Eli, Biba

RockTajm Najn Cafe Najn Tajm