Čo je Google War

Čo je to GOOGLE WAR ?                                     

Google War je súťaž vo vyhľadávaní na internete. Vyhľadávač Google je v súčasnosti najpopulárnejším vyhľadávačom na svete. Vzhľadom na počet súťažiacich dostala táto súťaž prívlastok „vojna vo vyhľadávaní“ a teda Google War. Celá súťaž sa uskutoční na jednom mieste a v jeden večer. V tento deň vypukne Google War a len jeden z Vás bude najlepší.

Prečo je vyhľadávanie dôležité ?

Vyhľadávanie na internete je najrýchlejšia cesta ako nájsť správnu odpoveď aj na veľmi zložité otázky. Informácií na internete je však veľmi veľa a vyhráva ten, kto vie nájsť správnu odpoveď najrýchlejšie. Jedným z cieľov tejto súťaže je upriamiť pozornosť súťažiacich na správne zadávanie kľúčových slov. Kľúčové slová sú najsilnejšou zbraňou v tejto vojne.

História Google War?

Myšlienku súťaže vo vyhľadávaní Google War priniesla na svet skupina "Room 402" v januári 2009. Premiérová súťaž "Google War I" sa konala 22.04.2009. Skupina "Room 402" je súčasťou Radia 9 - internetového rádia Technickej univerzity v Košiciach.

Kto to všetko organizuje?

Hlavným organizátorom súťaže Google War je Radio 9. Záštitu nad súťažou prebral prof. Ing. Liberios Vokorokos, PhD - dekan Fakulty elektrotechniky a informatiky. Akciu finančne podporuje Študentská rada Jedlíkova 9. Študentská rada Jedlíkova 5, technickú podporu súťaže zabezpečuje PC Klub J9 a Študentská televízia J9.

Kde a kedy to celé vypukne?

Už v pondelok 28. apríla 2014 o 19:00 na Jedlíkovej 7 v Košiciach. Mapa.

Čo bude zabezpečené na bojisku?

V priestoroch konania súťaže bude zabezpečené Free WiFi pripojenie pre všetkých. Pre tých, ktorí majú slabé baterky, bude zabezpečený Charge Box s elektrickou sieťou.

Čo môžu vyhrať finalisti?

Pre prvých troch finalistov sú pripravené vecné ceny:

1.    miesto – Google Nexus 10 (cena dekana)
2.    miesto – Farebná tlačiareň HP
3.    miesto – Reproduktory GENIUS

Hlavný Happy Moment: LED monitor Acer 24"

Ako sa dá narukovať?

V prvom rade je potrebné si prečítať pravidlá súťaže.

Koľko ma bude táto vojna stáť?

Nič. Bojovanie vo vojne je zdarma.

Ak už poznám pravidlá?

Ak si si pozorne prečítal pravidlá súťaže, môžeš sa zaregistrovať.Posledná zmena na tejto stránke: 18. 4. 2014