práve hráme:
skladba
relácia: relácia moderátor: moderátor pozri si celý program

Rádio 9 na Polievkovom festivale!


V sobotu  8. októbra 2016 boli jazýčky návštevníkov Kulturparku na párty polievkovej všehochuti. Dobrá vôňa Polievkového festivalu prekročila štartovaciu čiaru o 14.hodine a po celý čas sa šírila v dave ľudí.

Pred začatím 5.ročníka „Polievkáča“ sme mohli vyhladnúť pri pozeraní na energickú KAMIKADZE CREW, ktorá odprezentovala štýly b-boying a street dance. Potom, ak sme nevynechali rýchly stretching, stihli sme ochutnať čo najviac zo 44 druhov polievok.

Vaša jedinečnosť je naša rozmanitosť. Tá sa prejavila na širokej škále chutí, od bulharskej,  mongolskej, islandskej, arménskej, afgánskej až po iránsku. Boom robili beaty v skladbe Bomboclaat od slovenských reggae chalanov z Medial Banana. Chytľavé rytmy rozhýbali nielen ich fanúšikov, ale aj ostatných ochutnávačov. Na svoje si prišli aj punkáči, a to v miske plnej Punk is not dead! 

Pri výbere polievky, ktorá získala zlatú lyžicu, bola dôležitá chuť, vôňa, použité suroviny, jej konzistencia a vizuálne prevedenie. Rozhodla o nej trojčlenná porota, ktorú tvoril veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky J. E. LIN Lin, riaditeľka marketingu spoločnosti RYBA Košice Iveta Štefanová a odborným garantom bol šéfkuchár Martin Novák. Svoje kulinárske majstrovstvo mal možnosť predviesť Tiestovi či Jay Z-imu! Víťazom sa stal tím Vodné pólo nás baví a ich Pol(o)ievka. Po odovzdaní všetkých ocenení atmosféru naďalej spríjemňoval Šáni Sássi a jeho band.

 

Cieľom festivalu je poukázať na toleranciu, rešpekt a úctu k inakostiam rôznych národností. Popriať dobrú chuť by sme mali kamošom a tiež vzdialenejším pozemšťanom. Veď ako spieva Peter Nagy, Sme svoji. A tak nech nám v pamäti ostane heslo tohtoročného Polievkáča - Každá vaša odlišnosť je výnimočná.


Autor: Mirsi
Foto: www.k13.sk

RockTajm Najn Cafe Najn Tajm