práve hráme:
skladba
relácia: relácia moderátor: moderátor pozri si celý program

The Toasters v košickom Collosseu!


Skákali sme a skandovali, keď u nás v pondelok 28.11.2016 vystúpili skamoši z New Yorku! Neprišli v skafandroch a ani na skateboardoch nie, no ako povedala ich fanúšička: „V Košiciach je všetko v poriadku, keď sú tu!“ Koncert neodohrali v skanzene, ako by sa skautom páčilo. Ale, v dobrom, v skazenom Collosseu! A Ty skadiaľ si, že si neprišiel?!

Americká legenda ska The Toasters zatočila Collom! Trombón, bubny, gitary  poriadne pedálovali a svojím dvojhodinovým koncertom dostali ľudí do varu! Odzneli známe skladby ako Pirate Radio, Weekend In L.A. či East Side Beat. Podpódioví tanečníci išli ako na baterky!

Kapela dostala aj tých, ktorí ju počuli prvýkrát. Energické pesničky + show + + + pivo – to je začiatok rovnice pre „šaleny“ východ. Slovenský aj americký. Platí pivná neznáma.

Každý ich song má niečo do seba. Napriek tomu nám hlavný líder skupiny, Bucket, vedel vyzdvihnúť dve. „Mám rád Desition At Midnight, pretože je o New Yorku, z ktorého pochádzame,“ povedal a dodal, že sú v nej spomenuté nepokoje v 80. rokoch. „A tiež History Book, lebo hovorí pravdu o tom, viete, na akých klamstvách je Amerika naozaj postavená.“ V rozprávaní pokračoval tým, že do ich histórie patrí otroctvo a genocída, nemáme teda veriť všetkému, čo sa píše v knihách.

V rozhovore ďalej prezradil, čo je dôvodom názvu The Toasters. Kedysi sa jamajským spevákom a rapperom hovorilo toasters. Ide o roky 1960, 1970. Boli tu emcees (MC/M.C.), tiež oslovovaní toasters, od ktorých to chlapci prevzali.

Nepotrebuješ ani koženku známej značky, aby si pri The Toasters ožil v koži. Vidieť ich naživo je zážitok! Veríme, že ešte pribehnú a príď aj Ty, kámo!

Autor: Mirsi

 

RockTajm Najn Cafe Najn Tajm